Внаслідок глобального потепління у світовому океані завмирає життя
Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи
Підводне життя перебуває під загрозою, говорять дослідники. Зростання температури океанських вод призводить до вимирання видів, які не в змозі адаптуватися, а підводні гіганти — акули, кити і риби-хижаки — починають голодувати.
Через підвищення світової температури підводні екосистеми повільно вимирають або зазнають незворотних змін. Таким чином, під загрозою знаходяться десятки мільйонів людей, для яких риболовля є джерелом існування.
Стаття, присвячена цій проблемі, з’явилася у четвер в журналі PLOS Biology.
Зростання температури води в океанах відбувається швидше, ніж екологічна адаптація виду, що населяє її. Деякі другорядні морські організми не здатні пристосовуватися до нових умов. Коли вони вмирають, більші організми не мають що їсти і їхня дієта стає набагато менш різноманітною.
«Це, на жаль, має економічні наслідки і це серйозно», — каже один з співавторів статті Іван Нагелькеркен, професор морської екології Австралійського університету Аделаїди. Більше того, кількість так званих «мертвих зон», де вміст кисню занадто низький, щоб підтримувати підводне життя, зросла за останні півстоліття, і багаторазово.
Щоб довести свою гіпотезу, вчені розмістили велику кількість видів у дванадцятьох величезних резервуарах, завдяки чому вони могли вивчити вплив ступеня підкислення і потепління океанських вод на харчові ланцюги морських екосистем. Протягом шести місяців вони спостерігали кожен аспект: від щільності бактерій до темпу росту водоростей і апетиту малих та великих риб.
Професор Нагелькеркен визнав, що хоча в теплих водах рослини і водорості ростуть помітно краще, це пов’язано, в основному, зі швидким збільшенням кількості бактерій, які риба просто не їсть.
На думку експертів, керівні принципи та програми, визначені та затверджені в рамках Паризької угоди від 2015 року, повинні бути реалізовані якомога швидше, щоб «вжити негайних заходів для захисту океанів від зменшення біорізноманіття та розвалу рибного господарства».
Згідно з Паризькою угодою, світові лідери погодились обмежити підвищення температури та протидіяти йому. Згідно з прогнозами ООН, до 2100 року світова температура зросте на цілих 3ᵒ С.
Джерело: http://www.global-analityk.com
Последние сообщения и новости