Гідропневматична промивка систем опалення чистою водою в Миколаєві
120
Описание
Проведення щорічної гідропневматичної промивки системи опалення багатоповерхових будинків регламентовано відповідно до вимог Закону України "Про теплопостачання" (2633-15) та "Про житлово-комунальні послуги" (1875-15), та п. 7.7.17, п. 7.9.2.1 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 №71, а саме: (Після закінчення опалювального періоду необхідно здійснювати гідропневматичне промивання систем опалення з використанням стисненого повітря).
Отож, гідропневматичне промивання систем опалення є обов’язковим щорічним заходом, що, крім очищення, також виконує функцію профілактики нашаровування забруднень (хімічних, корозійних), відкладень та дозволяє видалити засмічення без розбирання і демонтажу. Під час гідропневматичної промивки створюється змінний гідродинамічний режим стиснення-розрядження повітряно-водяного потоку, що забезпечує ефективний відрив різного роду відкладень від внутрішньої поверхні трубопроводу та його видалення з системи опалення збуреним потоком суміші проточної води та стислого повітря. Для оптимального очищення необхідно забезпечити нагнітання стислого повітря компресором із значною продуктивністю. Продуктивність компресора визначається розрахунковим шляхом, в залежності від особливостей опалювальної системи (об’єм, висота споруди, переріз трубопроводу).
Такий вид промивання виконується без хімічних реагентів, тобто відсутня загроза руйнування металевих трубопроводів та біметалевих теплообмінників.
Для промивки ми використовуємо воду з свердловин, що підвозиться водовозом. Також, після промивки система заповнюється водою із свердловини.
Гідропневматична промивка системи опалення багатоповерхових будинків дозволяє зменшити витрати на теплопостачання та зменшити вірогідність непроходження (засмічення) стояків, збільшення ресурсу системи теплопостачання.
У випадку, якщо щорічне гідропневматичне промивання системи опалення не виконувалося, відбувається заростання труб, що призводить до зменшення їх прохідного діаметру та збільшення їх гідравлічного опору та, як наслідок, збільшення фінансових витрат на теплопостачання і ремонтно-профілактичні роботи.
Наша компанія виконує промивання системи опалення наступним чином: проводиться огляд системи опалення (стояки опалення та трубопровід відведення теплоносія) та складається принципова схема з позначенням місць розташування зливних кранів; визначається можливість підключення компресора до трубопроводу подачі теплоносія на індивідуальному тепловому пункті та підключення зливного рукава до крану зливу води. При наявності вказаних місць підключення компресора та зливного рукава, виконується гідропневматична промивка безпосередньо з індивідуального теплового пункту. Промивання здійснюється циклами, тобто заповнення системи опалення водою з водопроводу приблизно на 2/3 або до досягнення тиску 3-4 кг/см2, після цього компресором нагнітається повітря до досягнення тиску в системі опалення 6-7 кг/см2. Після цього відкривається кран зливання водноповітряної суміші. Коли тиск в системі зменшується до 4 кг/см2, знову нагнітається стисле повітря, яке повністю виштовхує промивочну суміш. Описаний повний цикл повторюється, доки із зливного рукава не потече повністю чиста вода.
Так здійснюється промивання усієї системи опалення з однієї точки. При щорічному проведені таких заходів цей метод є досить простим та ефективним. Однак у випадках експлуатації системи опалення протягом 3-5 років без промивки, такий метод може видаляти засмічення тільки по певному контуру трубопроводу, що містить меншу кількість відкладень та має кращу пропускну здатність. У такому випадку для досягнення оптимальних результатів необхідно виконувати комбінацію постоякового промивання та на завершення промивання з однієї точки. Такий варіант потребує наявності на стояках зливних кранів.
Обрання певного методу промивання системи опалення здійснюється в залежності від наявності дисбалансу температур окремих стояків,
Заполненность профиля
25%
Жалобы
нет