Новорічний дисконт від забудовників: що варто знати інвесторам
Пандемія сформувала на первинному ринку житла відкладений попит із боку потенційних інвесторів. У грудні їх намагатимуться повернути на ринок новорічними акціями.
Багато українських забудовників готові запропонувати своїм покупцям досить вигідні умови для інвестицій у нове житло напередодні Нового року у вигляді святкових акцій. Розмір знижок у новорічні свята на окремі типи квартир може становити близько 5-10%, залежно від їхнього метражу та затребуваності. На такий дисконт готові піти, як правило, до половини забудовників, але далеко не на весь свій квартирний "асортимент". Так чи інакше, знижки та акції у передноворічний період, безумовно, можуть стати добрим стимулом для придбання житла.
Перша фаза
За словами експертів, в осінній період на первинний ринок вплинули два важливі фактори: це новий виток пандемії та пов'язане з ним тимчасове збільшення кількості відкладених угод, а також зростання цін, яке спостерігалося протягом усього 2021 року. І в принципі акції та знижки – це вагомий інструмент підвищення купівельного інтересу. Але понад 2/3 попиту сконцентровано на принципово якісних житлових комплексах. "Акції можуть збільшити кількість потенційних покупців на 3-5%, що, по суті, стане першою фазою реалізації відкладеного за час осіннього карантину попиту", - розповів засновник і керуючий партнер групи компаній Concept Group Михайло Підвисоцький. При цьому, додає він, глобально цінова політика забудовників у грудні навряд чи суттєво зміниться.
Який дисконт запропонують
Насамперед, святкові акції покликані стимулювати попит. У період, коли більшість кращих лотів реалізована і залишилися в основному або нестандартні планування, або великогабаритні квартири, які ніяк не знайдуть покупця, девелопери всіляко намагаються підігріти до них інтерес і розпродати те, що залежалося. "Якщо мова про нестандартні планування в ліквідних ЖК з гарною будівельною динамікою, поліфункціональною інфраструктурою, гідним рівнем платоспроможного попиту, немає нічого поганого, щоб скористатися знижкою. Зверніть увагу на її розмір. Навряд чи вона перевершуватиме середню по ринку – до 10%", - зауважила експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак. Знижки в 10-12% також можуть бути в якісних проєктах і стосуватися великогабаритних квартир з великими бюджетами, які важко продаються. Зазвичай це три-, чотирикімнатні планування. "Переднорічне зниження вартості на одно- та двокімнатні квартири можливе не більше ніж на 5% - в об'єктах економкласу та частини будинків комфорт-класу", - дав свою оцінку святковим знижкам президент АСНУ Юрій Піта. Як показує практика попереднього року, близько третини представлених дисконтів можуть стосуватися супутніх продаж - машиномісць або комор.
Аншлаг намічено на весну
Загалом же, зауважила Берещак, різні знижки не надто позначаються на ринку та реалізації платоспроможного попиту, оскільки найчастіше для дисконту відбирається невеликий пул акційних квартир для привернення уваги покупців. Водночас передноворічні акції – це досить гнучкий інструмент, який не складно регулювати залежно від отриманого ефекту. "На мою думку, "знижкова кампанія" потенційно може підвищити попит до 10%, скоротивши кількість відкладених придбань. Але повна реалізація відкладеного попиту може статися не раніше березня-квітня 2022 року", - підсумував Юрій Піта.
Засліплені знижками
Немає нічого поганого у новорічних дисконтах, якщо пам'ятати кілька речей. Насамперед:
• вибирати квартиру потрібно, виходячи з власних уподобань та критеріїв комфорту планування та середовища для життя, а не відштовхуючись від розміру дисконту;
• якщо немає можливості придбати "квартиру мрії", але комплекс дуже подобається і по-справжньому ліквідний, краще поступитися у площі лоту, ніж в якості житла;
• потрібно не вестись на "дуті" знижки, тобто відіграні попереднім підвищенням цін;
• потрібно не вестися на абсолютний неліквід, коли забудовник просто заманює значними знижками вище ринкових.
Щоб зрозуміти, що з комплексом не все гаразд, необхідно:
• вивчити будівельну динаміку за останні три-шість місяців (чи є хоча б 20% збільшення ступеня готовності);
• вивчити документи;
• подивитися на формат квартир (може бути неергономічне планування, низька якість будівництва, квартири з не найкращими видами на низьких поверхах);
• ознайомитись із форматом самого комплексу.
"Важливо пам'ятати, що ваша нерухомість не обмежується стінами квартири. Це, в першу чергу, ще й середовище для життя, яке ви вибираєте. Тому питання транспортної доступності, інфраструктури в проєкті і за його межами, просторового зонування – не можна забувати, будучи засліпленим суперпропозицією “, – підсумувала нам Вікторія Берещак.
Джерело: https://ubr.ua/
Останні дописи та новини