В Україні зросли комунальні тарифи
Тарифи на житлово-комунальні послуги - опалення і гарячу воду - підвищилися в Україні майже вдвічі з 1 липня.
Підвищення тарифів на послуги ЖКГ пов'язано з рішенням Кабміну виконати вимогу МВФ щодо внутрішніх цін на газ, довівши їх до рівня ринкових: з 1 травня скасовано пільговий тариф, який використовувався протягом опалювального сезону, а населення і підприємства, що забезпечують опалення і гарячу воду, тепер будуть платити за газ за єдиним тарифом — 6,879 тисячі гривень (близько 270 доларів) за тисячу кубометрів. Уряд планує зменшити навантаження на малозабезпечені верстви населення через зростання тарифів за допомогою адресних субсидій.
Разом з тим ряд українських парламентських фракцій оскаржили в суді рішення про підвищення в Україні тарифів на гарячу воду, теплоенергію, а також ціни на газ. Підвищення тарифів торкнеться опалення та гарячої води, що споживає населення, однак новий тариф буде не однаковий у різних регіонах країни. Зокрема, тариф на гарячу воду буде залежати від свого постачальника послуг і наявності електроенергії у споживачів. Це пов'язано з тим, що тариф для кожного постачальника в конкретному регіоні в червні затвердила Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), залежно від місцевих умов.
В середньому по регіонах новий тариф становитиме 65-70 гривень за кубометр гарячої води (2,6–2,8 долара). У Києві з 1 липня гаряча вода подорожчає до 63-78 гривень (2,5–3,1 доларів) за кубометр, оскільки українську столицю опаленням і гарячою водою забезпечують дві компанії. У Харкові вартість кубометра гарячої води становитиме 69-75 гривень (2,8–3 долари), в Одесі - близько 72 гривень (близько 3 доларів). Середній тариф на тепло для населення, за даними НКРЕ, підвищиться з 534 гривень за гігакалорій (близько 21,5 доларів) до 1,043 тисячі гривень (близько 42 доларів) за гігакалорій з 1 липня. Таким чином, зростання становитиме 95,3%.
У Києві тариф на опалення для споживачів, які мають лічильники, збільшиться на 115% і складе більш як 1,416 тисячі гривень (близько 57 доларів). У Харкові цей показник складе 1,257 тисячі гривень (50,5 доларів), в Одесі — 1,037 тисячі гривень (близько 42 доларів).
У відомстві пояснили підвищення тарифів зростанням ціни на газ, тарифу на електроенергію, а також заробітних плат.
Джерело: http://newsradio.com.ua
Останні дописи та новини