В Україні з'явиться Торгова палата Німеччини
Найближчими місяцями в Україні відкриється Торгова палата ФРН, а також відбудеться декілька візитів і конференцій, присвячених економічному та інвестиційному співробітництву двох країн.
Про ці плани кореспондентові Укрінформу розповів міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, який супроводжує Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в ході візиту урядової делегації у Берлін 1-2 квітня.
«Домовилися з німцями, що в найближчі терміни зробимо Торгову палату німецького бізнесу в Києві», - повідомив Абромавічус.
Німецькі партнери розраховують, що таке представництво буде відкрите до кінця року, але глава Мінекономрозвитку пообіцяв: з боку його відомства «усе буде налагоджено до кінця травня», і, можливо, на початку літа структура почне працювати.
Абромавічус поінформував, що напередодні в ході переговорів канцлер ФРН Ангела Меркель запропонувала скликати в липні в Німеччині «великий форум німецького бізнесу, де українські міністри і прем'єр могли б представити поліпшення інвестклімату, реформи». Абромавічус висунув зустрічну пропозицію: після форуму ряд міністрів роз'їдеться по регіонах - Штутгарт, Гамбург, - «тому що німецька економіка дуже сильно диверсифікована щодо регіонів».
Крім того, німецькі колеги запросили українських партнерів відвідати декілька так званих кластерів в Німеччині, щоб щось схоже зробити в Україні. «Кластер-менеджмент - це не ВЕЗ, не індустріальні парки, через які в Україні історично розкрадалися державні кошти, це просто одне «вікно» на допомогу тим, хто працює в якомусь географічному місцезнаходженні», - пояснив міністр.
З географічної точки зору велика частка німецького бізнесу сконцентрована у Львівській, Івано-Франківській областях, близько до кордону. «Там зосередилися ті, хто працюють на так званій толлінговій системі: імпортують компоненти з Європи, роблять додану вартість в Україні і експортують назад», - розповів Абромавічус. За його словами, на даний момент це становить, зокрема, щодо автоіндустрії, 20% усього експорту в Німеччину від України, і ці партнери готові більше інвестувати.
Водночас зазнають труднощів ті, чиї підприємства опинилися на тимчасово окупованій території. Це відноситься, зокрема, до потужностей цементного заводу HeidelbergCement, одного з найбільших виробників цементу у світі. «У нього два заводи на нашій території і один на тимчасово окупованій, звичайно через це є проблеми», - пояснив міністр. Серед інших проблем, з якими стикаються німецькі бізнесмени, він назвав проблеми з купівлею валюти при імпорті товарів, а також з мобілізацією співробітників для відправки в АТО.
Водночас, підкреслив глава Мінекономрозвитку, «жодна компанія не пішла, жодне німецьке підприємство не звільнило жодного співробітника». Більше того, німецькі бізнесмени готові розглядати можливості подальшого інвестування, тому що, окрім іншого, бачать, що експортний потенціал країни після сильної девальвації збільшився, а також бачать позитивні зміни щодо інвестклімату в країні. Українська сторона підготувала для партнерів у ФРН список активів, які будуть виставлені на продаж, «щоб німці вже готувалися, тому що ми хотіли б, щоб в нашій приватизації цього разу брали участь прозорі західні стратегічні інвестори, які створюватимуть робочі місця і платитимуть податки».
У Берліні у рамках візиту відбулися зустрічі з керівництвом міністерств фінансового і економічного блоку, Асоціації торгівлі Німеччини, з представниками бізнесу і іншими структурами.
Источник: http://www.ukrinform.ua/
Останні дописи та новини