В школах зникне друга іноземна мова?
З урахуванням пропозицій педагогічних працівників, учнів та батьків, з метою приведення навчальних планів у відповідність до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та забезпечення умов для здобуття якісної освіти Міністерство планує внести зміни до Типових навчальних планів для основної школи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби освітнього відомства.
У Міністерстві освіти повідомили, що вивчається питання про скасування обов’язкового вивчення другої іноземної мови, яку було впроваджено всупереч нормам Базового навчального плану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 “Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти”.
Навчальні години, що зараз передбачені на її вивчення, планується перенести до варіативної складової навчального плану, як і було передбачено Базовим навчальним планом.
«Однак за бажанням навчального закладу, батьків та наявності кадрового забезпечення може вивчатися і друга іноземна мова. Для цього може бути затверджений Типовий навчальний план загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням двох іноземних мов», – зазначають у Міністерстві освіти.
Також вивчається питання про доцільність збільшення до 3-х годин на тиждень на вивчення алгебри у 8-9 класах за рахунок другої години інформатики у цих же класах та завершення вивчення курсу «Основи здоров’я» у 8-му класі.
Усі зацікавлені мають можливість до 30 квітня надіслати свої пропозиції та зауваження щодо цього, а також власні пропозиції щодо оптимізації Типових навчальних планів до Міністерства освіти і науки на e-mail: dsm1@ukr.net.
“Будемо вдячні, якщо пропозиції стосуватимуться не механічного збільшення навчальних годин на “свій” предмет за рахунок інших предметів, а, першою чергою, враховуватимуть інтереси учнів”, – наголосили у Міністерстві освіти і науки.
Як відомо, Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня були затверджені у квітні 2012 року. Введення їх в дію відбувається поетапно, починаючи з 2013/14 навчального року.
Джерело: http://zdolbunivcity.net/
Останні дописи та новини