ДАІ Житомирщини нагадує водіям про обов’язковий технічний контроль транспортних засобів
Безпека пасажирських перевезень – один з основних профілактичних напрямів роботи Державтоінспекції. Управління ДАІ області звертається до водіїв та керівників автопідприємств із нагадуванням про необхідність та порядок проходження технічного контролю пасажирського транспорту.
Окремі категорії транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані у підрозділах Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов’язковому технічному контролю (ОТК) відповідно до ст. 35 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень».
Періодичність проходження обов’язкового технічного контролю становить:
- для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років - кожні два роки;
- для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації - щороку;
- для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.
- Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку його технічного стану, - розповідає начальник відділу автотехнічної інспекції УДАІ УМВС в Житомирській області Олександр Дергачов, - а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
На кожний транспортний засіб, що пройшов обов’язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб’єкт проведення обов’язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водію транспортного засобу. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності його проходження.
- Я цілком і повністю за перевірку технічного стану автомобілів, - зазначає Олександр, водій одного із радіотаксі м. Житомира, - адже ми також, як і автобуси та маршрутки, перевозимо людей і повинні дбати про безпеку своїх пасажирів та престиж своєї служби.
Також відповідна інформація вноситься до автоматизованої комп’ютерної бази ДАІ і у разі необхідності інспектори завжди мають змогу перевірити проходження контролю конкретним автомобілем, автобусом тощо.
При цьому слід нагадати, що відповідно до ч. 3 ст. 121 КУАП керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення такого порушення, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.
Працівники Державтоінспекції впевнені, що профілактичні заходи з безпеки пасажирських перевезень, повинні дисциплінувати перевізників і ще раз нагадати, про те, що на першому місці у них повинні стояти безпека і комфорт пасажирів, а не гонитва за швидким заробітком.
Джерело: http://ruporzt.com.ua/
Останні дописи та новини