Цінуйте наше місто!
А в Житомирі дійсно є, що цінувати! Саме зараз неперевершений липневий дух квітучого зеленого розмаїття пробуджує думки про відпочинок, мир, спокій та гармонію, які дуже важкою ціною виборює наша держава щомиті. Життя рухається швидко — і кожен з нас найчастіше подумками у надіях на розвиток нашого міста, області, регіона, тощо.
ЦІНУЙТЕ НАШЕ МІСТО!
А в Житомирі дійсно є, що цінувати! Саме зараз неперевершений липневий дух квітучого зеленого розмаїття пробуджує думки про відпочинок, мир, спокій та гармонію, які дуже важкою ціною виборює наша держава щомиті... Життя рухається швидко — і кожен з нас найчастіше подумками у надіях на розвиток нашого міста, області, регіона, тощо. Вже давно відомо, що Житомирщина – одна з найстаріших областей Північної України, утворена в буремному 1937 році. Її терени, як і український прапор, розділені природою навпіл. Північна частина області розташована у межах вкритої сосново-березовими лісами і місцями заболоченої Поліської низовини, а на півдні надзвичайно мальовничі долини річок Случ і Терерів створюють невимовної краси ландшафти — і все це виділяє Житомирщину якнайкраще на тлі природного розмаїття України. З рекомендованих природних та архітектурних чудес України на Житомирщині виділяють:
1) Скеля “Голова Чацького”, що стала символом Житомира. Її добре видно здаля, вона являє собою досить доладне погруддя чоловіка зі статечними рисами й великим носом...
2) За тридцять кілометрів від Олевська й за двадцять до Білорусі, у Замисловецькому лісництві, на двох з половиною гектарах державного заповідника місцевого значення розташувалося „Камінне село”. Поміж високими соснами видніються камені-валуни. Одні - завбільшки з чималий будинок, а інші - ще більші. Придивишся пильніше - й справді: камені вишикувались „вулицею”...
3) Одним з найстаріших кам’яних храмів Київської Русі є храм св. Василія у місті Овручі. Василівська золотоверха церква – палацова церква князя Рюрика Ростиславича (у хрещенні Василія). Церкву кілька разів руйнували і відбудовували. Нинішня споруда – результат реставрації 1907-1909 рр.
4) Каньйон ріки Тетерів - ріка на Придніпровській височині та Поліссі, права притока Дніпра; довжина 365 км, сточище — 15100 кв км. Вже на початку свого витоку (20 км), починаються гранітні утвори, прикриті пісками і лісом. Скелі в деяких місцях досягають значної висоти (м. Житомир), утворюючи мальовничі ущелини з стрімкими стінами...
5) Водоспад Вчелька знаходиться у Житомирському р-ні, між селами Сінгури і Перлявка, на річці Гнилоп’ять в урочищі „Шумськ”. Береги річки в районі водоспаду - прямовисні скелі висотою 6-10 м. Нижче за течією розташована скеля Кращевського висотою до 30м .
6) Головною архітектурною окрасою Нової Чорториї є садиба польських шляхтичів Прушинських. Палац постав тут в першій половині ХІХ ст. Сьогодні в головній будівлі палацового комплексу знаходиться Новочорторийський аграрний технікум.
7) «Замок Радомисль» в м. Радомишль, розташований на місці середньовічної папірні. В 2007 році у пошуку приміщення для створення єдиного в світі музею української домашньої ікони, його було відреставровано та завезено понад 5000 унікальних ікон...
Житомир - щедра і прекрасна земля, повна пам'яток історичного значення, культурних цінностей, архітектурних витворів мистецтва. Батьківщина, що подарувала всьому світу геніальних людей, які своїм талантом зачаровують, обожнюють і нині сірі будні. Пишається Житомирщина письменниками А.І. Купріним, Л.В. Нікуліним, поетом М.Ф. Рильським, поетесою Л.П. Тетерук (Лесею Українкою) піаністом С.Т. Ріхтером, артисткою З.М. Гайдай, які народилися і працювали деякий час тут. З містом історично пов'язані такі видатні люди як Тарас Шевченко, Володимир Короленко, Сергій Корольов (в Житомирі знаходиться унікальний музей космонавтики імені Корольова), Олександр Довженко, Михайло Коцюбинський, Борис Лятошинський. Англійський письменник Джозеф Конрад також жив деякий час в Житомирі. Перший план міста Житомир був складений англійським архітектором Вільямом Гьюстом.
В назві Житомира - древнього українського міста символічно переплітаються слова, “жито” і “мир”, які є символом прагнення людини до мирного життя. Герб старовинного Житомира - гостинно відкрита міська брама. Але траплялося так, що жителям міста доводилося її надійно замикати, охороняючись, таким чином, від вражого навалювання. Часто Житомир ніс збиток від спалювання міста, розгрому ворогами житлових будинків, громадських місць буття. В період визвольної революції 1917-1920 років Житомир стає центром Української Народної Республіки. У 1937 році Житомир - адміністративний центр Житомирського регіону. Під час війни 1941-1945 років Житомир було повністю зруйновано, а для того, щоб відновити колишній вигляд, знадобилося 15 років. І надалі ми спостерігаємо, як наше місто стає більш сучасним, з розвинутою інфраструктурою та безліччю навчальних закладів із багатотисячною аудиторією студентів з усієї області і не тільки.
З 2000 року в нашому місті з'явилася газета “Авізо”, який 21 серпня 2014 року виповнюється 14 років! За ці роки дуже багато людей змінили своє життя завдяки “Авізо” - знайшли роботу, змінили або купили житло, познайомились, з'їздили у незабутню відпустку, зробили ремонт в оселі і багато іншого. Ми пишаємось тим, що наше видання також є невід'ємною частиною Житомира! Ми надаємо вам інформацію якнайшвидше і якісно. Тієї ж самої якості ми намагаємось дотримуватись і в Інтернеті, що є принадою не багатьох сайтів. Заходьте на сайт AVISO.UA та отримуйте РЕАЛЬНІ пропозиції щодо роботи і будь-яких послуг та продажу. На сайті інформація з'являється набагато швидше, ніж у виданні.
Цінуйте житомирське! З любов'ю до Вас!
Останні події та статті