Сни можуть допомогти нам пригадати наші цінності, – дослідження
Згідно з новим дослідженням, яке додає вагу до теорії про те, що іноді химерна фантазія має глибшу мету, сни з’ являються, щоб допомогти людям згадати факти, які вони цінують більше.
Причини, чому люди снять, досі суперечливі. На думку деяких експертів, сни – просто випадковий шум у час, коли мозок відпочиває.
Але інші вважають, що вони насправді є частиною процесу передачі набутих знань і спогадів та важливий метод подолання травматичних подій.
У дослідженні, проведеному Лабораторією сну Університету Суонсі (Великобританія), учасників вчили валлійським фразам і потім перевіряли, що вони можуть згадати, – інформує видання The Independent.
Ті, хто мав хороший сон вночі, показали кращі результати, ніж ті, хто почув слова вранці.
Люди, які надали особливого значення мові, отримали більші вигоди від сну. Дослідники також виявили, що так званий ефект «запізнілого сну», у якому люди мріяли про щось, а потім мали такий же сон тиждень по тому, більш ймовірно, відбувається тоді, якщо подія особливо значуща для особи.
Виступаючи на Науковому британському фестивалі, дослідник сну професор Марк Благров описав ефект сну на прикладі студентів валлійського мови.
«У середньому їх результати кращі, ніж у людей, які вчили слова вранці і були перевірені ввечері», – сказав він.
«І ступінь поліпшення був пов’язаний з їх визначенням цінності матеріалу. Чим більше вони цінують мову, тим більше вони вивчили».
Переважно люди снять про реальні події, які з ними сталися протягом дня.
«Якщо вам сняться важливі речі, які відбулися у той же день, це може бути просто залишковим наслідком того, що сталося і залишило слід у вашій свідомості, та не матиме будь-яких наслідків», -сказав професор Благров.
Але іноді питання може повторитися у, як правило, більш абстрактному сні п’ять або сім днів потому.
Цей ефект запізнілого сну, сказав академік, «схоже, свідчить на користь сну, показуючи вам щось важливе, що робить ваш мозок».
Вважається, що це може бути способом співставлення нових спогадів і старих, коли вони переміщуються у довготривалу пам’ять.
Пізніші сни також є більш метафоричними. Настільки, що у той час як люди, яким вони снилися в змозі сказати, що вони про щось, що сталося тиждень тому, незалежні експерти на основі стенограми снів і щоденників подій не можуть зіставити їх з подіями у реальному світі.
Є також суперечливі думки щодо кошмарів. Цілком можливо, що вони насправді є корисними.
Але професор Благров додав: «Є твердження, що сон намагається привести речі у порядок, а кошмар відбувається тоді, якщо ви не в змозі цього зробити».
Він сказав, що це часто сни забуваються і це може бути хорошою річчю.
«Може бути, що ми еволюціонували, щоб забути про них дуже швидко. Можливо, краще їх і не знати».
Джерело: http://zik.ua/
Последние сообщения и новости