Інтерв'ю з Катериною Пилипчук, головою оргкомітету Першого світового бізнес-кемпу FIABCI #iREAL2016
Напередодні однієї зі знакових подій вересня на ринку нерухомості України - iREAL2016, Вікторія Теслицька, директор департамента нерухомості медіагрупи Aviso, поспілкувалася з головою оргкомітету Першого світового бізнес-кемпу FIABCI#iREAL2016, с вітовим президентом молодих учасників FIABCI International, віце-президентом FIABCI-Україна, Катериною Пилипчук.
Інтерв'ю з Катериною Пилипчук, головою оргкомітету Першого світового бізнес-кемпу FIABCI #iREAL2016
Напередодні однієї зі знакових подій вересня на ринку нерухомості України - iREAL2016, Вікторія Теслицька, директор департамента нерухомості медіагрупи Aviso, поспілкувалася з головою оргкомітету Першого світового бізнес-кемпу FIABCI#iREAL2016, світовим президентом молодих учасників FIABCI International, членом Ради директорів FIABCI International, віце-президентом FIABCI-Україна, засновником тренінгової компанії для професіоналів з нерухомості REALTrainings, сертифікованим коучем, бізнес-тренером, фасилітатором Катериною Пилипчук, і взяла невелике, але дуже змістовне інтерв'ю.
— Катерино, розкажіть, що являє собою цей захід? Чому виникла ідея його проведення?
— FIABCI проводить Світовий бізнес-кемп для молодих та активних професіоналів з нерухомості #iREAL2016 (http//:ireal2016.com.ua) вперше, оскільки у новій його політиці розвитку FIABCI VIsion 20/20 зроблено акцент на залучення молодих та активних професіоналів у сфері нерухомості у ті цілі та завдання, які ставить перед собою FIABCI International — Міжнародна федерація фахівців з нерухомості. Місією FIABCI є створення доступу та можливостей отримувати нові знання, ділитися професійним досвідом та створювати нові бізнес-зв’язки у сфері нерухомості по всьому світі. Ідея заходу не нова — його проводять акселератори та інкубатори, що «вирощують» нові інноваційні стартапи по всьому світі, зокрема Національна асоціація ріелторів NAR-USA. Але я вперше взяла участь у заході такого формату в Україні, організованому відомою інноваційними проектами в Україні Анною Петровою для українських молодих підприємців, що прагнуть створювати в Україні. Після відвідування бізнес-табору 2 роки тому мені не давало спокою бажання створити такі самі можливості для молодих учасників федерації, у якій на той час я лише була рядовим молодим членом. А вже коли мене обрали світовим президентом молодих учасників FIABCI, я отримала позицію в Раді директорів FIABCI, де змогла описати цю ідею та запропонувала її втілити саме в Україні, яку я і представляла у FIABCI.
— Який формат і що цікавого чекає учасників табору?
— Формат заходу дуже цікавий: учасники з 22 країн світу, що представляють Європу, Латинську та Північну Америку, Західну, Південну, Північну та Східну Європу, Середню Азію та Африку, різного рівня підготовки та успішності, різних професій та напрямків, пов’язаних з ринком нерухомості (як то архітектори, ріелтори, агенти, консультанти, оцінювачі та керуючі нерухомістю, юристи, нотаріуси та маркетологи, що безпосередньо працюють з клієнтами цього ринку, представники профільних медіаресурсів, а також молоді підприємці, що створюють технологічні стартапи для цього ринку), зберуться у одному приміщенні разом з експертами IT-сектору України та експертами FIABCI рівня найперших осіб у своїх ринках: головами асоціацій та федерацій, власниками бізнесів по 20-30 років, керуючими девелоперськими проектами та професурою, що навчає молоде покоління успішному старту та ефективним методам роботи з клієнтами, з метою випрацювання загального «передбачення» розвитку світового ринку нерухомості на найближчі 10 років, а також знаходження інноваційних рішень та втілення їх у бізнес-проекти та технологічні продукти, які будуть справді витребуваними на ринку та матимуть ефект для його представників.
Цікаво, що така технологія у рамках FIABCI застосовується вперше і буде в новинку не лише міжнародним учасникам, але і маститим експертам FIABCI, що звикли лише ділитися власною експертністю у форматі виступів на форумах та конференціях, а тут і для них буде багато чого незвичайного, коли може виявитися, що представник молодого покоління знає нові рішення тих самих проблем і вже успішно застосовує їх, чим збагатить розуміння власних бізнесів і наших поважних менторів.
— Що це за технологія Foresight? І хто з тренерів працюватиме з робочою групою?
— Почну з другого питання. Ми маємо за честь працювати з найкращою командою модераторів галузі, яку зібрала моя тренінгова компанія REALTrainings для можливості використання технології участі Foresight! Без зайвої скромності хочу сказати, що до команди входять члени Всесвітньої організації «Інститут міжнародних відносин ICA Ukraine» — Альона Беца (фасилітатор найвищого рівня, модератор та член ICA (https://www.facebook.com/alena.betsa), Євген Пестерніков — фасилітатор, спеціаліст з технології Foresight та один з найвідоміших в Україні бізнес-тренерів, що неодноразово отримував відзнаки найвищого рівня (http://www.ltt.com.ua/evgenij-pesternikov.html), а також Олексій Світличний — віце-президент з розвитку та професор Київської бізнес-школи, сертифікований викладач та консультант Інституту Адізеса, член Наглядової ради ICA Ukraine (http://www.ltt.com.ua/svetlichny.html).
Тепер щодо технології Foresight («передбачення»). Форсайт — це сукупність дослідницьких та управлінських заходів, спрямованих на прогнозування і конструювання майбутнього. Мета форсайта — отримати системний і узгоджений погляд зацікавлених осіб на побудову бажаного майбутнього з урахуванням всіх відомих чинників впливу і особистих мотивів, націлений на підвищення якості прийнятих стратегічних рішень і прискорення спільних дій.
Важливі складові форсайта:
- виявлення та системний аналіз трендів найвищого значення, які визначать картину «неминучого майбутнього»;
- визначення варіантів «можливого майбутнього» та окреслення напрямку найбільш бажаного розвитку подій (сценарні траєкторії);
- знаходження «керованих змінних» — такі процеси і явища, які потрапляють або при бажанні можуть потрапити під вплив зацікавлених осіб і є опорою для подальшого планування майбутнього;
- запуск проектної реалізації — розробка стратегії;
- створення «інформаційних мереж» — системно діючий обмін інформацією та особистими думками між експертами та іншими зацікавленими особами як всередині організації, так і за її організаційними межами.
Технологія форсайта дозволяє з високою ефективністю організувати процес колективного мислення, підключити нелінійну логіку, задіяти широку мережу експертів для аналізу, генерувати інноваційні бізнес-ідеї.
На виході першого етапу форсайт-сесії будуть отримані:
- основні тренди галузі та суміжних галузей;
- картина впливу ключових рушійних факторів ринку і їх прогноз в динаміці — як зміниться ринок в означений період;
- контурні сценарії розвитку ринку та запропоновано варіанти контрстратегій в логіці «А що, якщо... тоді ми...»;
- узгоджене бачення розвитку бізнесу;
- діагностика слабких місць (дефіцит) у діючих бізнес-моделях та оргструктурах.
— Розкажіть про місце проведення.
— Це пансіонат «Совіньйон» в Одесі, на березі моря. Сам пансіонат має всі необхідні можливості для такого заходу, відповідну кількість комфортабельних номерів, конференц-зали, ресторани, бари, боулінг, пляж та басейни для повноцінного відпочинку та роботи наших міжнародних та українських гостей. Крім того, місце проведення обрано не випадково, адже місто Одеса та Одеська область є потенційно привабливими і для туристів, і для інвесторів, причому інвесторів можуть цікавити як вкладення у нерухомість з метою подальшої оренди, так і глобальні містобудівні проекти, що реалізовуються, зокрема, членами FIABCI-Україна (Телман Аббасов та його група компаній «Titul») в співпраці з Одеською облдержадміністрацією на основі програм UNCTAD та HABITAT III. Такі урбаністичні проекти, як «Глобальний регіон» та «Моє місто», формують нове бачення містобудування у світі і є прикладом для багатьох девелоперів, що дізнаються про цей досвід на міжнародних заходах FIABCI, на MIPIM Cannes та інших міжнародних форумах світу.
— Хто із закордонних гостей буде в якості спікерів і яких тем вони торкатимуться у своїх виступах?
— Як ми вже анонсували, на бізнес-табір приїздять як спікери, що вже були в Україні на IV Національному форумі «Нерухомість України», який також у кінці минулого року організовувало FIABCI-Україна спільно з професійними організаціями галузі, так будуть і нові обличчя, що допоможуть учасникам табору більш глибоко розібратися з тим, як розвивається ринок в різних країнах світу, які складнощі постають перед кожним з експертів у його особистому бізнесі та як йому вдається залишатися успішним та впливовим на ринку. Зокрема, серед тих, кого українці ще не чули, буде Антоніо Ханна Граєб, що є главою Конфедерації професіоналів з нерухомості всіх латиноамериканських країн (до організації входять 20 країн Латинської Америки). Він розповість, які особливості роботи у латиноамериканських країнах і як йому особисто вдалося пройти шлях від звичайного ріелтора з провінції Мехіко до глави найвпливовішої організації регіону. Також ми забезпечимо можливість почути двох ТОП-спікерів з Нью-Йорка, що виступають на Inman Connect, є дописувачами блогу Inman News та виступають на теми інновацій у сфері нерухомості по всьому світі. Це Ніккі Бошам, який входить до ТОП-100 найвпливовіших спеціалістів з нерухомості у світі, міжнародний брокер та консультант, що виступить з темою «Як технології та медіа вплинули на глобалізацію розвитку ринку нерухомості», а також Джон Мейфілд з темою про розвиток технологій у сфері нерухомості та його власне передбачення, як будуть технології розвиватися далі. Серед експертів, що виступатимуть: Хендрік Нельде, Бельгія («Як бути успішним на ринку нерухомості у нову еру розвитку індустрії»), Валід Мусса, Ліван («Як створити стратегію в умовах невизначеності: життя та бізнес-нерухомості»), Рамон Ріера Торроба, Іспанія («Розвиток клієнтів та як зробити своє підприємство чи бізнес цікавим для нових поколінь власників»), Лео Аттіас, Франція («Нерухомість класу люкс та ріелтор класу люкс — як ним стати для своїх клієнтів»), Фарук Махмуд, Індія («SMART бізнес-модель реферал у міжнародній діяльності брокера»), Вааг Мовсесян, Франція, Вірменія («Аналітика розвитку ринків нерухомості світу за 2011-2016 роки»).
— Чи братимуть участь українські спікери?
— Це наша гордість! Справді! На бізнес-кемпі Україна представлена найкраще і це навіть не тому, що захід відбувається у нас в країні! Саме з вуст українців міжнародні гості почують про шлях у міжнародному технологічному стартапі для професіоналів з нерухомості, який пройшла я. Моя тема «Бізнес-модель проти бізнес-плану, чи Як відкривати новітні технологічні бізнеси у сфері нерухомості за допомогою канви бізнес-моделі».
Також президент FIABCI-Україна та президент Світової ради девелоперів та інвесторів FIABCI International Телман Аббасов проведе майстер-клас на тему «Як залучати інвестиції в Україну і де шукати міжнародних клієнтів?» Але, думаю, багатьом українцям сподобається, що в рамках нашого бізнес-табору вони зможуть стати учасниками 3-годинного семінару знаного в Україні та за її межами бізнес-тренера, поборника впровадження системи партнерських продажів, члена FIABCI-Baltics Артура Оганесяна на тему «Сервіс партнерських продажів».
Крім того, Артур Павлович виступить і для міжнародних гостей з темою «Минуле, сьогодення та майбутнє професії ріелтор», що буде надзвичайно актуальною та дасть командам додаткову проблематику для вирішення!
— Що Ви пропонуєте українській аудиторії? Де і як зможуть взяти учать українські ріелтори?
— Як відомо, бізнес-табір FIABCI проводиться англійською мовою, тому кількість українських учасників, що зголосилися взяти участь повноцінно (англійською мовою), у таборі невелика, тому ми дуже раді, що компанія AVISO підтримала фінансово ідею забезпечення синхронного перекладу виступів міжнародних спікерів і це дало можливість запросити більше українських учасників у табір. Таким чином учасники, що не володіють англійською мовою, будуть мати можливість 17-го вересня слухати спікерів у синхронному перекладі, а також спеціально для них буде організовано 2 майстер-класи від Телмана Аббасова та Ваага Мовсесяна, що буде проводити його в режимі телемосту з Ніцци, а 18-го вересня до обіду українські учасники будуть слухати Артура Оганесяна, після обіду знову зустрінуться з міжнародними спікерами.
Щодо розважальної програми. У п’ятницю ввечері, 16 вересня (перед початком бізнес-табору), буде організовано коктейль-відкриття, де можна буде познайомитися з усіма в неформальній обстановці, у суботу ввечері на території табору буде організований боулінг-турнір для бажаючих. У понеділок учасників чекає екскурсія Одесою та похід на винну фабрику. А у вівторок ввечері організовується гала-вечеря з процедурою нагородження у «Парк Резіденс». Вартість участі у гала-вечері для учасників складає всього 50 євро, тому ми запрошуємо також приєднуватися до цього заходу, щоб в тому числі бути присутніми на процедурі нагородження переможців кемпу та вручення гранту найкращому бізнес-рішенню чи бізнес-ідеї, яка народиться під час бізнес-табору.
— Яка основна ідея (мета) заходу і як підбиватимуться підсумки?
— Головна ціль — сформувати бачення розвитку ринку нерухомості на найближчі 10 років, згенерувати ідеї для успішного ведення бізнесу в прогнозованій реальності та обрати найкращий бізнес-проект, що отримає грант на його тестування у найближчі півроку за менторської підтримки експертів FIABCI. Висновки будуть офіційно підбиватися 20 вересня 2016 року на Європейському нетворкінгу, де буде презентуватися уже створений Foresight, бізнес-проекти, створені в рамках цього форсайту, та ідеї-рішення, що будуть задавати тренди на ринку нерухомості у найближчі 10 років!
Я як українка щаслива, що подія такого рівня відбувається саме в Україні і що саме тут розпочинається історія проведення бізнес-кемпів FIABCI для молодих та активних представників галузі! Також хочу подякувати компанії AVISO за підтримку та створення додаткових можливостей для українських ріелторів, що створить у них додаткову мотивацію вчити мову, виходити на нові рівні як власного бізнесу, так і власного розвитку! Побачимось на бізнес-кемпі FIABCI#iREAL2016 в Одесі 17-20 вересня 2016 року. Якщо Ви ще не зареєструвались, наш сайт працює цілодобово: http://iREAL2016.com.ua
— Катерино, дякую за приємне спілкування, змістовні відповіді та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
— Мені теж було дуже приємно з Вами поспілкуватися, сподіваюсь, мої відповіді були не лише вичерпними, а й корисними.
Последние события и статьи